Sohbet ve Flört Etmenin Geleceği

Sohbet ve Flört Etmenin Geleceği

Bizim neslimizin en büyük hareketi dünya çapında bir salgın ile mücadele oldu. Doğal olarak yeni nesil uzun bir süredir aradığı aşkı bulmakta zorluk çekiyor.  İniş çıkışlar boyunca bir şey netti: İnsanlar aşkı her zamankinden daha fazla bulmak istiyordu. Sokağa çıkma yasağında aşk, yeni bir romantizm dalgasını ateşledi ve ilişkilerin tek başına bile geliştiğini gördük.

Fiziksel bir bağlantı artık pek çok kişi için acil bir seçenek olmadığından gençler genelde aradıkları aşkı sanal ortamda bulmaya çalışıyorlar. Yani ilişkiler artık sıradan olmanın çok daha ötesinde sohbet odalarına doğru bir kayış içerisinde.

Sohbet odalarında sohbet etmenin en büyük getirisi ise sınırların olmaması. Yani oturduğunuz yerden bir sohbet odasına girdiğinizde dünyanın öbür ucundaki biriyle sohbet edebiliyorsunuz. Konuşmak  istediğiniz kişi ister hem cinsiniz ister karşı cinsiniz isterseniz de eşcinsel olabiliyor. Yani burada fiziksel bir bağlayıcılığın olmaması insanların kendi sınırlarını da kırmasına imkan sağlıyor.

Sohbet odalarından herhangi birine girdiğinizde kimle konuştuğunuzun hiçbir önemi olmayacak. Çünkü siz istemediğiniz sürece sizin varlığınız gizli kalacak ve sıradan bir sohbetle her şeyi geçiştirebileceksiniz.

Sohbet Odalarında Nick

Sohbet odalarındaki insanların büyük bir bölümü kendi gerçek isimlerini kullanmıyor ya da kullanmış gibi görünerek farklı bir isimle giriş yapabiliyor. Burada sohbet odası için önemli olan şey insanların kimlikleri ya da adı değil ne tür duygulara sahip oldukları ve ne istedikleridir. Yani eğer karşınızdaki insanla ciddi olmak ve bir yuva kurmak istiyorsanız önce adını soyadını bilmeden onun düşüncelerini ve fikirlerini anlamak her zaman çok daha mantıklı olacaktır.

İşte yeni nesil artık yüz yüze konuşabilme ihtimalini ortadan kaldırdı ve bu sürecinde daha ne kadar süreceğini hiç kimse bilmiyor. Gençler eve kapanırken belli bir yaşın üzerinde olan kişilerinde yine evde olmaları onların yaşamlarında da köklü değişimlere gitmesine neden oldu. Sohbet sitelerinde şöyle bir durum vardır ki sadece genç insanlar değil yaşları belli bir sınırın üzerinde olan kişiler de vardır.

Bu insanların hedefi cinsellikten ziyade insanlık ve paylaşımcılık olduğundan dolayı zamanlarını daha kaliteli bir hale getirebiliyorlar. Bu sayede konuşabilecek ve hatta dertleşebilecek sanal bir arkadaş bulabiliyorlar. Bu sanallığı gerçekliğe dönüştürenlerin sayısının da fazla olduğunun altını çizelim yani herkes sadece tek bir amaç için bu sitelerde bulunmuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.