Mesajlaşarak Nasıl Sohbet Edilir?


Mesajlaşarak Nasıl Sohbet Edilir?

Mesajlaşarak Nasıl Sohbet Edilir?

Mesajlaşarak Nasıl Sohbet Edilir? Özellikle yeni bir arkadaş kazanmaya çalışıyorsan veya gözün olası bir sevgilideyse mesajlaşarak eğlenceli ve ilginç bir sohbet etmek göz korkutucu olabilir. Çok iyi bir mesajlaşma konuşmacısı olmanın anahtarı bunu kafanda çok büyütmemek ve aklında ne varsa ondan bahsetmektir.

Basit bir konuyla başla. Burada tekerleği yeniden icat etmen gerekmez; arkadaşına en sevdiğin programın son bölümünü izleyip izlemediğini veya hafta sonu ne yaptığını sormak harika bir sohbet başlatma yoludur. Spor, televizyon veya yaklaşan seçimler gibi ikinizi de ilgilendiren bir şey seçersen harika bir başlangıç yapmış olursun.

İlk başta en güzel sohbet konusunu seçmek için kendine çok fazla baskı yapma. Başlangıç yaptığın konu işe yaramazsa her zaman bir konuyu değiştirme yolu bulabilirsin. Sorunsuz bir sohbet sürdürmek için telefonda veya yüz yüzeyken hissedeceğinden biraz daha az baskı altında olduğunu unutma.

Kişi oltaya gelmezse veya meşgul gibi görünürse biraz daha coşku yaratacağından emin olduğun başka bir konuya geç.

Bir fikir iste. İnsanlar fikirlerinin sorulmasını severler[1] ve yüz yüze de olsa mesajlaşarak da olsa her zaman fikir vermekten mutluluk duyarlar. Eğer kişinin gerçekten ne düşündüğünü önemsediğini gösterirsen o zaman o da seninle konuşmaya devam etmekten mutluluk duyar. Kendi fikrini belirtmekten daha çok diğer kişinin söylediğini dinlemeye odaklan.

Sorularını açık uçlu tutmaya çalış. “Filmi beğendin mi?” diye sormak yerine “Film hakkında ne düşünüyorsun?” ya da “Konseri neden beğenmedin?” diye sor. Bu kişiye daha fazla malzeme verir.[2]

Mesajların neşeli ve eğlenceli olsun. Sıkılıyor olsan bile bu diğer kişinin bunu bilmesine izin vermen gerektiği anlamına gelmez. Eğer sürekli canının sıkıldığından şikâyet edersen o zaman diğer kişi seni sıktığını düşünerek ilgisini kaybedip mesaj göndermeyi bırakabilir. Bunun yerine, hayatındaki olumlu şeylere odaklan ve konuştuğunuz konu hakkında biraz coşku göster.

Kelimeleri tekrarlamaktan kaçın. Her seferinde aynı, eski, tekdüze cevapları aldığın zaman ilginç bir sohbet etmek zordur: “Haha”, “Yaa”, “Vay be”, “Hmm” vs. Karşındaki kişiye konuşmasıyla ilgilendiğini göstermek için bunu biraz çeşitlendirmeye çalış. Bu, sohbeti her zaman aynı eski şeyi söylediğinden daha eğlenceli yapar.

Mesajlaşarak Nasıl Sohbet Edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir