Cinsel Sohbet Terapisi Nedir?


Cinsel Sohbet Terapisi Nedir?

Cinsel Sohbet

Kadın ve erkeklerin birbiri arasında anlaşma ve tanışmalarını daha kolaylaştırmak amacıyla yapılan sohbet şekli olmakla birlikte genelde utanma duygusunun ağır basmasından dolayı konuşulması tercih edilmeyen bir durumdur. Cinsel sohbet esnasında sınırların olmaması ise sohbeti kişiden kişiye daha güzel bir hale getirecektir.

Cinsel sohbetin güzel olan yanı özellikle bekarlık döneminde eğitici olmasıdır. Belli sınırlar çerçevesinde yapılan sohbet ile birlikte kadın ya da erkek olsun cinsellik hakkında merak ettiği şeyleri öğrenebileceği gibi öğrendiklerini hayata geçirme konusunda da tereddüt ve korku yaşamayacaktır. Çünkü ülkemizde cinsellik hep geri planda tutulmuş ayıp olarak karşılanmış olduğundan dolayı evlilik sırasında özellikle ilk gece korkusu yaşanıyor.

Cinsel birliktelik esnasında yaşanacak olan korku evliliğin gidişini değiştireceği gibi özellikle kadında ruhsal bir çöküntüye kadar da durumu sürükleyebilir.

Cinsel Sohbet Eşlerin Birbirini Tanımasını Sağlar

Eşler cinsellikle ilgili ne kadar sık konuşurlarsa birbirlerini tanımaları da okadar hızlı olacaktır. Çünkü kendileri hakkında ne kadar çok şey bilirlerse bu onların evlilik ve mutluluklarına da o kadar etki edecektir. Cinsel düşünceler konusunda herkesin fikirleri farklı olabilir ve eşler kendi içerisinde çelişkiye düşmek istemiyorlarsa cinsel sohbet bu noktada her iki taraf içinde fayda sağlayacaktır.

Cinsellik yalnızca bedenin birbirini tamamlaması değil aynı zamanda duygusal ve zihinsel olarak da bütünlüğün sağlanması demektir. Bunun için cinsel sohbet terapisi yaşanan sorunların ortadan kalkması için oldukça önemlidir.

Cinsel sohbet terapisi evlilik sırasında alınabileceği gibi öncesinde de alınabilir ve profesyonel bir destek almak her zaman daha mantıklı sonuçları bir araya getirecektir.

Cinsel sohbet kişinin yaşayacağı kaygı, korku ve endişelerinde azalmasını hatta tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Çiftler özellikle eşler cinsellikleri hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olurlarsa aralarındaki güven bağı da bir o kadar yüksek olacaktır.

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?

Cinsel sohbet terapisinin tıbbi olarak bakıldığında özellikle işlevsel bozukluklar noktasında oldukça faydalı olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü insanlar yanlış inanış ve eksik cinsel bilgiye sahip olduklarında suçluluk duygusu yaşayabilir ve bu da onların günlük rutin yaşamlarına etki edecek sorunları ortaya çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir