Azla Mutlu Olmanın Yolu Nedir?


Azla Mutlu Olmanın Yolu Nedir?

Azla Mutlu Olmanın Yolu Nedir?

Hepimiz mutlu olmanın yollarını arıyoruz ve birçoğumuz da azla mutlu olmanın yolu nedir? Farkında bile değiliz. peki madem ki az mutlu olmanın yolu nedir bilmiyoruz o zaman öğrenmeye ve nelerle mutlu olabileceğinize bakmaya ne dersiniz?

İlk olarak şunu belirtelim ki bir insanın her zaman mutlu olması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Yani etrafınıza baktığınızda sürekli mutlu olan insanları göremezsiniz ve aslında onları görmekte çok iyi birşey olmayabilir. Çünkü mutluluk kadar mutsuzluk ve üzüntü de bir insan için en doğal duygudur. Her ne kadar bu duyguya sahip olmayı istiyor olsak da mutsuzlukta en az mutluluk kadar doğal bir durumdur.

Azla Mutlu Olunabilir mi?

Evet yukarıda mutsuzluğunda normal olduğunu belirttik. Ancak azla mutlu olmakta herkesin başarabileceği birşey değildir. Örneğin hayatı boyunca sürekli her istediği olmuş bir insanın elinden bazı şeyleri alırsanız o zaman azla mutlu olmanın yolu nedir? bilmeyecektir. bunun için ilk olarak yetinme duygusunun ne olduğunu bilmek gerekiyor. yetinme insanın sahip olduklarının kıymetini bilmesi demektir. Örneğin elinizde kendinize yetecek kadar paranız varsa daha sonrasına azmetmek doğru olmayacaktır.

Ya da başka bir açıdan bakalım bir sevgilisi olan kişinin başka biriyle de aynı anda çıkması azla yetinmemesine bir örnek ve bu olay onun sürekli olarak kafasının karışmasına neden olacaktır. Daha sonrasında sevecek ya da çıkacak bir sevgili bulamadığında psikolojik olarak bu onu etkileyecektir.

Sohbet Sitelerinde Az Muhabbet

Sohbet sitelerinde bulunan insanlar birbiriyle az muhabbet ediyor olsalar da kendi kalitelerini ortaya koymuş olacaklarından dolayı burada geçirilen zaman hep kaliteli olarak değerledirilmiştir. Muhabbeti yalnızca ciddi olarak değerlendirmemek gerekir. Çünkü bazen insanlar birbiri arasında geyik sohbet yapabilirler.  Geyik sohbetin amacı hiç bir anlamı olmayan tamamen kafa dağıtılmaya yönelik konuşmalardır. Bu sayede insanlar zamanı geçirirken eğlenmiş olurlar.

Hayatta her insanın mutlaka amacı vardır, fakat bu amaç sadece para kazanmak üzerine olmamalıdır. Bu şekilde yapılan bir sohbetin insanın hayatından çok şey alabileceğini söyleyebiliriz.

Şimdi benim size tavsiyem senin daha fazla listende neler var bir gözden geçirmen.

  • Ev mi yoksa daha büyük bir ev mi?
  • Araba mı yoksa daha lüks bir arabamı?
  • Ayakkabımı yoksa daha fazla ayakkabılar mı?
  • Kıyafet mi yoksa daha fazla kıyafetler mi?
  • Mobilya mı yoksa daha iyi mobilyalar mı?
  • Azla Mutlu Olmanın Yolu Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir